“Në shtrat është fenomenal, jo si djemtë e moshës time”- 24-vjeçarja i ankohet psikologes: Kam rënë në dashuri me një burrë të martuar, por ai nuk do ta lërë gruan

Aug 14, 2022 | 17:35
SHPËRNDAJE

Një vajzë 24-vjeçare britanike i shkruan psikologes së “The Sun” në lidhje me një marrëdhënie që ajo ka me një burrë të martuar dhe shpresave që po mban që ai të braktisë gruan për tu martuar me të.

24-vjeçarja

E DASHUR DEIDRE: A do ta lërë ndonjëherë i dashuri im gruan e tij? Kam dëgjuar çdo justifikim: fëmijët e tij janë shumë të vegjël, gruaja e tij është shumë e sëmurë, ata kanë probleme me paratë, është përvjetori i tyre, etj…

Kanë kaluar dy vjet dhe më ka mërzitur të jem gruaja e dytë.

Po mendoj t’i tregoj gruas së tij se çfarë po bën vërtet kur i thotë se po punon vonë.

U takuam në një festë të industrisë ku ai ishte i ftuar dhe unë isha një nga stafi i barit. Unë jam 24 dhe ai është 43.

Ai flirtoi me mua atë natë dhe, kundër gjykimit tim më të mirë, përfundova në dhomën e tij të hotelit.

Seksi ishte fenomenal. Ai e dinte vërtet se çfarë të bënte, ndryshe nga djemtë e moshës sime.

Ai tha se ishte i martuar, i pakënaqur dhe nuk kishte tradhtuar më parë.

Ne kishim një kimi kaq të madhe saqë qëndrimi i një nate u kthye shpejt në një aferë seksuale më pas lidhja u bë serioze.

Brenda disa javësh ai tha se kishte rënë në dashuri me mua dhe donte të ishte me mua përgjithmonë. Por shtoi se nuk do të ishte e thjeshtë të linte gruan e tij. Ai duhej të priste kohën e duhur.

Ajo ka artrit dhe depresion, kështu që nuk donte ta lëndonte.

Unë e kam përfunduar lidhjen tonë dy herë, por jam e dobët dhe ai më tërheq me premtime dhe dhurata.

Ai më siguron se ai dhe gruaja e tij nuk bëjnë më seks, por gjithmonë kam pak dyshime në mendjen time.

E di që jam ende e re, por dua të vazhdoj jetën time, të martohem dhe të kem fëmijë.

Po arrij në pikën që dua t’i dërgoj gruas së tij një mesazh duke i treguar gjithçka, pasi jam ngopur duke pritur që ai ta bëjë atë.

Miqtë e mi thonë se po humb jetën dhe rininë time për këtë njeri dhe se duhet të largohem dhe të gjej dikë më të mirë.

DEIDRE THOTË:  Të jesh gruaja e dytë e dikujt është një rol i vetmuar dhe zhgënjyes. Ju jeni duke jetuar në harresë.

Nëse asgjë nuk ka ndryshuar në dy vjet, dhe ai vazhdon të bëjë justifikime pas justifikimesh, e vërteta është se ju mund ta prisni me të vërtetë për një kohë shumë të gjatë. Mundësisht përgjithmonë.

Ka pak nxitje që ai të lërë gruan e tij. Ai ju ka për pasion dhe seks dhe atë për siguri.

Por t’i dërgosh një mesazh asaj vetëm sa do ta lëndojë, do ta zemërojë dhe do ta kthejë në krahët e saj.

 

 

© Panorama.al

Te lidhura