Në QSUT kryhet operacioni i rrallë tek foshnja vetëm 7 ditëshe

| 9:15
SHPËRNDAJE

Një operacion i rrallë në zemër është kryer me sukses në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë.

152394795_1165729553883093_2975598381718098207_o

Ndërhyrja sipas ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është kryer tek një fëmijë vetëm 7 ditësh. Operacioni në zemër ka zgjatur 5 orë.

Postimi i ministres Manastirliu:

Një ndërhyrje e rrallë në zemër është kryer me sukses nga ekipi i kardiokirurgjisë në QSUT, tek një fëmijë vetëm 7 ditësh😇

Ndërhyrja e kompleksitetit të lartë, e këmbimit të arterieve të mëdha të zemrës, e cila zgjati 5 orë, e realizuar prof. Arben Baboçi, prof. Altin Veshti,  dr. Saimir Kuçi, dr. Alfred Ibrahimi, i ka shpëtuar jetën Ezlionit të vogël😍

Pas 20 ditësh në terapi intensive, me kujdesin e veçantë të stafit mjekësor të reanimacionit të Pediatrisë, Ezlioni është drejt shërimit të plotë.

151943875_1165729573883091_8649336844831483546_o

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

  1. Ne spitalin e femijeve jan operuar dhe 3 dit pas lindjes e aty ka shebyer dr Muajet Aliko….human profesjoniat kalibri…

Comments are closed.