“Në orën 13:00 do të var veten”- Burri kryenin aktin e rëndë live në Facebook, e shohin rreth….

| 19:06
SHPËRNDAJE

Facebook dështoi për të ndaluar transmetimin e drejtpërdrejtë të vetëvrasjes së një burri, pavarësisht raportimeve të dhjetëra njerëzve që paralajmëruan platformën se çfarë po ndodhte.

safe_image

Jonathan ‘Bazza’ Bailey, 50 vjeë, postoi se ai do të vriste veten në orën 1 pasdite të shtunën përpara se të fillonte një transmetim të drejtpërdrejtë, sipas The Sun.

Më shumë se 400 njerëz besohet se kanë shikuar transmetimin, disa prej të cilëve u përpoqën me dëshpërim të paralajmërojnë Facebook-un për situatën.

Një person shkruajti në Facebook se shkoi pranë shtëpisë së Z. Bailey në Newcastle-under-Lyme, Staffordshire për ta ndaluar të kryej aktin, por kur mbërriti polici, e kishte kryer një akt të tillë.

Bailey besohet të ketë shkruar, “Unë do të var veten sot“, në Facebook para se të fillojë një transmetim të drejtpërdrejtë.

Vajza e tij, Lucy Bailey, shprehu dëshpërimin e saj në Facebook, duke ngritur gjithashtu shqetësimin për shëndetin mendor në Mbretërinë e Bashkuar.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.