Në kulmin e tensioneve sulmohet me armë ambasada e SHBA në Turqi

SHPËRNDAJE

Te shtena me arme zjarri ndaj godines se Ambasades Amerikane ne Turqi. Lajmin e ka bere me dije CNN turk, sipas te cilir ndaj ambasades se SHBA ne Ankara eshte qelluar me bresheri arme nga nje automjet.

ambasada

Per fat nuk jane raportuar te plagosur. Sulmuesi ose sulmuesit, ende te paidentifikuar u larguan nga vendi i ngjarjes.

Mesohet se ekipet e policisë po kërkojne sulmuesit që ikën në një makinë pas sulmit, që ndodhi rreth 5 A.M.

Marrëdhëniet midis Turqisë dhe Shteteve të Bashkuara janë bërë gjithnjë e më të tensionuara në javët e fundit.

Dorezimi i pastorit te akuzuar per spiunazh dhe me pas problemi me liren turke jane konfliktet me te fundit te shenuara mes dy vendeve.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.