Ndryshon moti, ja zonat ku priten reshje. Ç’ndodh me temperaturat

SHPËRNDAJE

E hena pritet te nise me reshje shiu ne disa zona te vendit, madje shoqeruar edhe me shtrengata. IGJEUM ben me dije se nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që pasditeve në zona shumë të kufizuara të qarqeve të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër.

moti-640x360

RESHJET

Në përgjithësi, priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Gjithsesi, nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që pasditeve në zona shumë të kufizuara të qarqeve të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër (jo më shumë se 1 orë), më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre).

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 29 °C

në vendet e ulëta: 19 / 31 °C

në vendet malore: 15 / 28 °C

ERA

era do të fryjë e lehtë deri mesatare

1 2

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.