Ndryshimet në Ministrinë e Financave/ Zbulohet emri i Sekretarit të ri të Përgjithshëm! Largohet Oltion Muzaka, vjen…

Oct 5, 2021 | 11:06
SHPËRNDAJE
Arlind Gjokuta
Arlind Gjokuta

Arlind Gjokuta do jetë Sekretari i ri i Përgjithshëm në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë.

Pas ndërrimit “politik” të drejtimit të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, ku ish-ministrja Anila Denaj, ia la vendin Delina Ibrahimajt, tashmë ky institucion i rëndësishëm do ketë dhe drejtim të ri “Administrativ”.

Burime të Panorama.al mësojnë se Arlind Gjokuta ka marrë postin e Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj ministrie, duke zëvendësuar kështu Oltion Muzakën.

Arlind Gjokuta së fundmi ka drejtuar Njësinë Speciale Anti-korrupsionit dhe Anti-evazion, në Kryeministri, ndërkohë që më herët ka qenë Drejtor i Përgjithshëm i Doganave, si dhe Drejtor i Përgjithshëm i Parandalimit dhe Pastrimit të Parave.

Ministria e Financave dhe Ekonomisë është ndër institucionet më të rëndësishme, nga i cili “hartohet dhe disbursohet” gjithë buxheti i shtetit.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/