“Ndihmë humanitare dhe konferencë donatorësh”, Soreca njofton përfundimet e mbledhjes së KE: Solidaritet me Shqipërinë

| 8:58
SHPËRNDAJE
 

Ambasadori i BE-se ne vendin tone, Luigi Soreca ka bere publike rezultatet e mbledhjes Këshillit Europian të zhvilluar një ditë më parë, ne 12 dhjetor, lidhur me solidaritetin ndaj Shqiperise pas termetit tragjik qe mori 51 jete njerezish dhe shkaterroi qindra ndertesa ne Durres, Tirane, Laç e Lezhe.

1569663085_lsoreca

“Përfundimet e Këshillit Evropian të 12 dhjetorit 2019: “Bashkimi Evropian qëndron në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit të fundit. Këshilli Evropian mirëpret njoftimin e Komisionit për të ofruar ndihmë humanitare dhe për të organizuar një konferencë donatorësh”- shkruan Soreca ne nje postim ne llogarine e tij ne Twitter. soreca

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.