Ndarja nga jeta e Hueyda El Saied, Rama: Lamtumirë shoqe e vogël

Nov 23, 2021 | 10:29
SHPËRNDAJE

Lajmi për ndarjen nga jeta para kohe, në moshën 46-vjeçare të artises së njohur shqiptare Hueyda El Saied i ka pikëlluar të gjithë mëngjesin e kësaj të marte.

 

Edhe kryeministri Edi Rama ka reaguar në profilin e tij në rrjetet sociale për të shprehur ngushëllimet e tij.

Duke ndarë dhe një foto të saj, Rama shkruan: “Lamtumirë shoqe e vogël💔”

Balerina dhe ish-moderatorja mësohet se vuante nga një sëmundje e rëndë, betëjën me të cilën nuk e ka fituar dot.

Ajo u nda nga jeta mëngjesin e së martës në një spital në Lukskemburg.

© Panorama.al

Te lidhura