“Na pajisni me vendimin për votimin e emigrantëve”/ Ja kërkesa e Koalicionit ABEOK drejtuar KQZ-së (Dokument)

May 9, 2021 | 20:24
SHPËRNDAJE

Koalicioni ABEOK (Aleanca Ora Kombëtare-Emigracioni-Bashkimi Popullor dhe Konservatorët) i ka kërkuar KQZ-së që t’i vihet në dispozicion vendimi për votimin e emigrantëve.

kqzzz

Përmes një shkrese zyrtare, ABEOK sqaron se një kërkesë të tillë e kanë bërë edhe më herët, por nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Kërkojmë nga komisioni Qendror i Zgjedhjeve të na pajisë me vendimin e komisionit Qendror të Zgjedhjeve për votimin e shqiptarëve jashtë vendit. Kërkojmë nga komisioni Qendror i zgjedhjeve edhe herë të tjera për problemin si më sipër dhe nuk kemi marrë përgjigje zyrtare nga ana e institucionit tuaj”, thuhet në kërkesën e ABEOK.

KQZ 1 kqz 2

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/