Mungon vetëm zyrtarizimi, sulmuesi shqiptar pranë transferimit tek skuadra e PSV-së

Jul 27, 2021 | 13:38
SHPËRNDAJE

Sulmuesi shqiptar, Mërgim Berisha është shumë pranë transferimit tek skuadra e PSV-së.

auto_mergim-berisha-reuters1607083234

Sipas asaj që raporton “TuttoMercatoWeb”, sulmuesi 23-vjeçar do të marrë një hap të rëndësishëm në karrierë për t’u transferuar tek gjigantët holandezë të PSV-së.

Kontakte mes Salzburgut dhe PSV-së ka patur dhe gjatë orëve në vijim të mbyllet gjithçka.

Berisha më partë ka mbajtur veshur fanellat edhe të LASK Linz, Altak, Magdeburg dhe Liefering.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura