Mrekullitë nga Libani/ U hodh në det pas shpërthimit katastrofik, gjendet pas 30 orësh

| 17:53
SHPËRNDAJE
 

Një burrë që u hodh në det pas shpërthimit tragjik në qendër të qytetit të Bejrutit dje është gjetur i gjallë pas 30 orësh.  

31632982-8599869-Ameen_Zahid_who_was_reported_missing_for_30_hours_was_found_in_t-a-48_1596711274217

Punëtori i Portit të Bejrutit, Amin al-Zahed, fotografia e të cilit ishte postuar në një faqe Instagrami kushtuar gjetjes së banorëve të zhdukur, u gjet në detin Mesdhe, 30 orë pas shpërthimit që tronditi qytetin.

Një imazh i postuar në mediat sociale tregon një anëtar të një ekipi shpëtimi që mban një burrë të mbuluar me gjak në kuvertën e një anijeje, i cili thuhet se është al-Zahed.

Sipas një raporti nga Al-Arabiya, punonjësi i portit u transportua për në Spitalin Universitar “Rafic Hariri” në Bejrut pas shpëtimit të tij. Megjithatë, familja e al-Zahed foli sot në TV libanez, duke thënë se ata kishin kontrolluar spitalin, por nuk kanë qenë në gjendje ta gjejnë atë, njoftuan përdoruesit e mediave sociale.

Gjendja e Al-Zahedit, dhe se si ai arriti të mbijetojë nga mundimi i tij, aktualisht nuk dihet.

 

31632990-8599869-Port_of_Beirut_worker_Amin_al_Zahed_whose_photo_was_posted_on_an-a-6_1596724141067

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.