Mosrespektimi i rregullave, federata italiane gjobit Milanin me shumën e majme. E pëson dhe Gazidis

Jul 9, 2021 | 23:43
SHPËRNDAJE

Federatat italiane e futbollist ka gjobitur me 30 mijë euro klubin e Milanit dhe me 5 mijë euro shefin ekzekutiv të klubit Ivan Gazidis.

gadzidis

Arsyeja është se skuadra e femrave të Milanit nuk ka marrë pjesë në turneun e zhvilluar nga federata duke dalë jashtë kontekstit të marrëveshjes me federatën.

Gazidis është gjobitur pasi në rolin e shefit ekzekutiv ka hedhur firmën në kontratë dhe do të mbajë përgjegjësi personale për veprimet e tij. Nuk dihen ende arsyet që e kanë çuar Milanin që të thyejë rregullat e federatës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura