Momentet pikante, Rama takime me liderët e BE në samitin në Slloveni (shikoni videon)

Oct 6, 2021 | 11:39
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të mërkurë në Slloveni, ku do të mbahet samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian.

Para nisjes së këtij samiti, Rama ka pasur mundësinë të takohet me disa nga liderët e vendeve të rajonit si dhe zyrtarët e lartë të BE.

Rama është parë të bisedojë edhe me Presidentin e Francës Emanuel Macron.

Ndërkohë në videon që publikon Panorama mund të shikoni disa nga momentet e kreut të qeverisë shqiptare në samitin që mbahet në Slloveni.

rama ne slloveni rama ne slloveni2

© Panorama.al

Te lidhura