Momente paniku në supersfidën Gjermani-Francë, Rudiger shkel me takë në qafë Pavardin

SHPËRNDAJE

Supersfida mes Gjermanisë dhe Francës, e vlefshme për Ligën e Kombeve, nisi me një moment paniku, që trembi jo pak drejtuesit dhe lojtarët e “gjelave”. Në minutën e 4-t, mbrojtësi i Gjermanisë, Rudiger, në një përpjekje për të larguar topin, goditi shkeli me takë në zonën e qafës, mbrojtësin e Frances, Pavard.

Rudiger shkel Pavard

Për fat të mirë, 22-vjeçari nuk pati probleme të rënda dhe e kaloi këtë incident me vetëm një gërvishtje të qafës. Pavard iu rikthye sërish fushës së blertë, pas një kontrolli të mjekëve.

Rudiger22

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.