Momente paniku/ Evakuohet nga policia presidenti Macron dhe gruaja e tij, çfarë ndodhi në teatër (Pamjet)

| 11:11
SHPËRNDAJE

Frike dhe momente paniku ne France, kur nje turme protestuesisht kane tentuar te sulmojne presidentin francez Macron dhe bashkeshorten e tij, Brigitte.

Daily Mail teksa publikon videon, shkruan se Presidenti francez Emmanuel Macron u evakuua me shpejtesi nga policia mbreme teksa ishin ne teatrin historik Bouffes du Nord, i cili ndodhet pranë stacionit hekurudhor Eurostar.

Forcat policore nderhyne ne kohe per evakuimin, pasi një aktivist qe ndodhej brenda teatrit, që iu bëri thirrje protestuesve të hyjnë brenda. Ai eshte identifkuar si 22-vjeçari, Taha Bouhafa, i cili ishte ulur ne radhe, jo shume larg presidentit Macron, nderkohe qe postoi ne rrjetet sociale kete deklarate: Ndodhem në teatrin Bouffes du Nord, tre rreshta pas presidentit të Republikës. Iu bëj thirrje të gjithë protestuesve që të hyjnë. Diçka po ngrihet… mbrëmja mund të jetë e egër.”

Kaq ka mjaftuar dhe turma nisi t’i drejtohej hyrjes duke tentuar te shperthente deren.

Videoja e postuar në Twitter tregoi rreth 30 demonstrues duke sulmuar dyert e teatrit historik.

23547352-7901369-image-a-143_1579312936156 23547352-7901369-image-a-143_1579312936156 (1) 23547350-7901369-image-a-146_1579313004748 23547346-7901369-image-a-140_1579312925405 wire-23545886-1579307834-437_634x422

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.