“Mjaft më me përbindësha!”- Zbulohet e-maili, anëtarja e Këshillit Bashkiak të Tiranës i dorëzoi Veliajt dorëheqjen ditën e shembjes së Teatrit

| 22:21
SHPËRNDAJE

 

Një prej anëtareve të Këshillit Bashkiak të Tiranës ka dhënë dorëheqje më 17 maj, ditën kur u shemb ndërtesa e Teatrit Kombëtar.

20479605_1540396249357270_8678941303660119577_n

Genta Mezini shkruan se dorëheqjen ia ka dërguar edhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ajo thotë se dorëhiqet për arsye personale. “Arsyet e mia janë personale dhe s’kam ndërmend t’i bëj publike”, shkruan midis të tjerash.

05b3742e-644d-4918-a748-a9fe62d3d8f4

Në një mesazh në Facebook po atë ditëm Mezini-Dedej shkruan se  duhet të edukojmë brezin e ri me dashurinë për artin dhe kulturën.

“Ta fillojme me edukimin e nje brezi te ri ndryshe nga ne. Ti edukojme me dashurine per kulturen dhe artin, me respektin ndaj historise ne kuptimin e drejte te saj. Mjaft më me perbindsha!”- shkruante ajo më 17 maj në Facebook.

1

Ajo ka qenë herët në radhët e LSI-së, ndërsa në 2017-n u bashkua me grupin e PS në këshillin bashkiak.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.