Ministria e Arsimit zbulon platformën për zhvillimin e orëve mësimore online, ja manuali i përdorimit për mësuesit

| 10:42
SHPËRNDAJE
 

Është përfunduar platforma që u jep mundësi mësueseve të zhvillojnë orë mësimore online.

platforma online

Platforma akademi.al do përdoret për të bërë më të lehtë procesin mësimor dhe në rast të problematikave të ndryshme për mësuesit, nxënësit dhe prindërit.

Ndërkohë zv.ministrja e Arsimit, Nina Guga ka shpërndarë edhe një video që do të shërbejë si një manual për mënyrën e përdorimit të platformës akademi.al nga mësuesit.

Në ndihmë të mësueseve për përdorimin e platformës do të jenë edhe mësuesit e TIK-ut të shkollave përkatëse.

Shikoni videon:

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.