Meta takon Ambasadoren e Kanadasë: Prioritet i asistencës për Shqipërinë, mbrojtja e të drejtave të njeriut e demokracisë

| 16:32
SHPËRNDAJE

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot ambasadoren e Kanadasë, Alexandra Bugailiskis.

Me një shënim në facebook, Presidenti Meta ka shpërndarë foto nga takimi, ndërsa shkruan se prioritete të asistencës së qeverisë kanadeze për Shqipërinë janë mbrojtja e të drejtave të njeriut, demokracisë dhe shtetit të së drejtës.

87046709_2816067768439478_5219957841145626624_o

Kreu i Shtetit bën me dije se i kërkoi ambasadores së Kanadasë ratifikimin e Marrëveshjes së Sigurimeve Shoqërore, që, sipas Metës ,do të ndihmonte shumë komunitetin shqiptar në Kanada.

Postimi i plotë:

Shumë i lumtur të prisja sot Ambasadoren e Kanadasë, Sh.E.Znj Alexandra Bugailiskis. Falenderova Ambasadoren që prioritete të asistencës së qeverisë së saj për Shqipërinë janë mbrojtja e të drejtave të njeriut, demokracisë dhe shtetit të së drejtës. Vlerësova bashkëpunimin në fushën politike dhe atë të sigurisë në kuadër të NATO-s dhe organizatave të tjera ndërkombëtare. Inkurajova për më shumë investime kanadeze në Shqipëri. Shpreha mirënjohjen e thellë për integrimin model të diasporës shqiptare në Kanada. Kërkova sa më shpejt ratifikimin e Marrëveshjes së Sigurimeve Shoqërore, që do të ndihmonte shumë komunitetin shqiptar në Kanada. Shpreha bindjen se marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve tona do të forcohen edhe më shumë në të ardhmen.

86811774_2816067868439468_5274041400776720384_o

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.