Meta nxjerr të dhënat: Ja ku i çoi korrupsioni skizofrenik i “Rilindjes” pagat dhe mirëqënien e shqiptarëve!

Jan 25, 2023 | 11:03
SHPËRNDAJE

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka akuzuar qeverinë e kryeministrit Edi Rama për korrupsion i cili ka ndikuar në mirëqenien e shqiptarëve.

paga mesatare

Duke nxjerrë të dhënat e INSTAT të përpunuara nga Monitor, Meta tregon se sa e ulët është paga mesatare mujore bruto e Shqipërisë në krahasim me vendet e tjera të rajonit.

“Ja ku i çoi korrupsioni skizofrenik i “Rilindjes” pagat dhe mirëqënien e shqiptarëve!”, shkruan Meta.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura