Meta nuk e dekretoi si ministër, Rama flet për Cakën: Ja pse e zgjodha për këtë post

| 19:32
SHPËRNDAJE
 

Kryeministri Edi Rama nga takimi me ambasadorët e akredituar në Shqipëri ka treguar arsyen se përse ka zgjedhur Gaent Cakajn për postin e Ministrisë së Jashtme.

Rama tha se nuk e ka zgjedh se ca ka është i ri apo se është nga Kosova, por se është pasionat për politikën dhe për atdheun.

Gent cakaj“Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i ri, por si një shqiptar pasionant për politikën dhe për atdheun tonë. Caka prej kohësh punon me mua si këshilltar dhe tani si zv. ministër. Ai kurrë nuk ma shprehur asgjë kundër politikës sonë të jashtme, dhe kush e thotë këtë është keqdashës”, tha Rama.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.