Meta nderon balerinin e njohur me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”

Oct 23, 2018 | 9:31
SHPËRNDAJE

Presidenti Ilir Meta ka nderuar me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” balerinin dhe koreografin e njohur Eno Peçi. Peçi eshte solist i Operas Shtetërore të Vjenës.

meta

Postimi i Metes 

Me mirënjohje të thellë i dorëzova Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”, solistit të Operas Shtetërore të Vjenës dhe koreografit tonë të mirënjohur Eno Peçi. Talenti i spikatur dhe përkushtimi i palodhur e kanë ngjitur atë në majat më të larta të skenës europiane dhe botërore, duke nderuar veten dhe vendin e tij.??

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.