Meshkuj, do keni probleme në shtrat nëse e teproni me këtë ushqim. Studiuesi ka një thirrje

| 15:19
SHPËRNDAJE

6_GettyImages-886051580

Mishi i kuq është një nga ushqimet që shumë meshkuj e preferojnë dhe konsumojnë rregullisht, por nëse hani shumë, kjo mund të ndikojë në performancën tuaj në dhomën e gjumit.

Sipas një studimi të ri, pjesë e dokumentarit Netflix, është gjetur lidhja mes dietës dhe kohëzgjatjes së ereksionit dhe zbuluan se burrat që hanë më shumë mish të kuq kanë ereksion më të shkurtër.

Dr Aaron Spitz tha se “ajo që tregojnë studimet shkencore është se sa më shumë burrat të konsumojnë mish, aq më shpejt ata humbasin ‘burrërinë e tyre'”.

Arsyeja e kësaj lidhje mbetet e paqartë, dhe studiuesit mendojnë se nevojiten studime më të mëdha për të verifikuar gjetjet e tanishme./Perktheu: Panorama, burimi: Mirror

0_Raw-beef-steak

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.