‘Merrja borxhe, s’e mbaja dot familjen’, historia e Vangjushit nga Durrësi

SHPËRNDAJE

Vangjush Xoxi, nje kryefamilja nga Durresi eshte nje tjeter shembull qe kryeministri Rama e ndan sot me ndjekesit e tij ne rrjetet sociale, si pjese e atyre qe pas daljes nga skema e ndihmes ekonomike sigurojne pune per te mbajtur familjen.

“Jam nga Durresi, isha me ndihme ekonomike, 48 mije leke ne muaj. Merrnin borxhe, nuk ia dilje dot ndryshe”- thote Vangjushi, duke treguar se tani eshte me sigurime dhe merr nje rroge.

xoxe

Mesazhi i Rames 

MIRËMËNGJES 😃 dhe me dëshminë e këtij kryefamiljari që jetonte në ndihmë ekonomike me familjen e tij, ndërsa sot falë punës, merr një rrogë minimale e është i siguruar qoftë për pensionin e qoftë për kujdesin shëndetësor, ju uroj një ditë të mbarë 🌹

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.