‘Merita më shumë e Zahos se imja’, Rama tregon telefonatën me Veliajn: Më tha, lal e gjetëm…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama ka ndare me te pranishemit, sot gjatë prezantimit të projektit të ri për Piramidën, për detaje nga bisedat me kryebashkiakun Veliaj, për të mbërritur deri te materializimi i sotshëm.

rama

“Erioni kërkonte një rrugë për ta kthyer rrugë për pjesën e të rinjve trendy të Tiranës, komunitet minoritar brenda komunitetit të madh të të rinjve të Tiranës, që rrezikonte ta kthente në qendër të ardhur me sforcim në kohë, kurse unë i thosha fëmijët, fëmijët,  kjo ishte merita e Zahos më shumë sesa imja dhe e mbaj mend një ditë kur ai më telefonoi i ekzaltuar, ashtu si telefon gjithmonë, si për një pusetë dhe për një projekt transformues, e me tha; E gjetëm lal, u zgjidh kjo punë, por e kam mësuar se pas gjetjes gjetja që jetë mbrapa, e faktikisht më foli për projektin që është diçka përtej endrrës time më të bukur dhe unë dua t’i komplimentoj me shumë përulësi ideatorët e kësaj qendre, sepse besoj që është një model që arrin të bëjë bashkë dy gjera që duken shumë të largëta, fëmijët dhe teknologjinë”- tha Rama, duke shtuar se tani ndjen më shumë se “Është kohë të forcoj pasuordet për tu mbrojtur nga Zaho”.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Agron Xhafaj mbërrin në Itali pas operacionit top sekret, kush e priti në aeroport"
Artikulli tjetërVodhën 14 mijë USD nga bankomati dhe pastaj farmacinë në SHBA, si u zbuluan dy shqiptarët

S'KA KOMENTE

Comments are closed.