“Mema nuk ikën, ka besimin tim”, Halili: Te Tirana trajnerët gabojnë kur thonë se…

| 8:22
SHPËRNDAJE

Refik Halili konfirmon për momentin Ardian Memën. Presidenti i bardhebluve bëri dje me dije se pret që skuadra të reagojë. Ai ishte i pranishëm dje në seancën stërvitore të ekipit, për të parë nga afër skuadrën, ku zhvilloi edhe një mbledhje me ta dhe teknikun Mema.

refik halili

Duke folur për mediat, presidenti Halili u shpreh se i ka dhënë besim Ardian Memës dhe pret që skuadra të bëjë kthesën në ndeshjet e radhës. Halili e tha qartë se skuadra është e Memës dhe katër lojtarë i ka sjellë ai në ekip. Nëse Mema e ndien veten nën presion, atëherë le të largohet, pasi te Tirana gjithmonë do të jetë kështu…

Një vizitë blic për të shkundur ekipin pas rezultateve negative në ekip dhe për çështjen e trajnerit?

Unë vij zakonisht në skuadër, herë-herë kur ka ndonjë ndeshje të rëndësishme, apo kur kemi pësuar ndonjë humbje. Nga ato lloj humbjesh që nuk i falet skuadrës. Në të njëjtin plan është edhe takimi me Flamurtarin. Kuptohet që kemi humbur tri ndeshje radhazi, pasi edhe barazimin në Vlorë e quaj humbje. Për këtë doja të vija këtu. të flisnim me skuadrën. Takimin mund ta bëja edhe vend tjetër, por më pëlqen të vij këtu në stërvitje.

Pas dy humbjeve dhe barazimit me skuadrën e fundit, trajneri e ka besimin tuaj për të ardhmen, flasim për vazhdimësinë e kampionatit?

Trajneri Mema e ka besimin tim. Skuadrën pak a shumë e ka bërë bashkë me stafin. Ama duhet të them se 3-4 lojtarë i ka zgjedhur ai vetë. Ka besimin për ta drejtuar skuadrën. Ju e dini që Tirana është një klub shumë i madh. Presioni është shumë i madh. Të gjithë e dinë se çfarë nuk i bën mirë skuadrës. Të gjithë e kuptojnë se janë të rritur. Bëra këtë takim. U thashë atë që kisha për të thënë. Pa i futur nën presion. Dihet që jam tolerant. Shpresoj që të bëjnë kthesën.

halili mema

Presioni është shumë i madh te Tirana. Ka një lloj ultimatumi për trajnerin Mema?

Publikisht unë nuk e kam thënë në asnjë vend këtë. Ama Mema dhe ata që punojnë me Tiranën, duhet të kuptojnë. Tirana është gjithmonë nën presion. Edhe kur fiton 3-0, të thonë që pse nuk fitove 4-0. Nëse Mema thotë që ka presion, e ka gabim. Nuk ka presion nga ne. Mema është mësuar me këtë lloj presioni, ka qenë lojtar dhe është mësuar me këtë lloj presioni.

OLSI AVDIAJ

(LAJMIN E PLOTË E LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”)

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.