“Më ndihmon shpesh në të përpjetat e të tatëpjetat e rrugës sime…”, mesazhi i Ramës këtë mëngjes

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama e ka nisur diten duke ndare me ndjekesit e tij ne FB, nje vdeo me momente nga takimi me njerez qe jetojne ne kushe te veshtira.
1533140820_EdiRAMA
Bashke me urimin per nje dite te paqme, ai ka zbuluar edhe shprehjen e te madhes Nene Tereza, qe sipas tij, eshte fjala qe e ndihmon shpesh në të përpjetat e të tatëpjetat e rrugës se tij: “Më mirë të ndezësh një qiri, sesa të mallkosh errësirën”.

Mesazhi i Rames

MIRËMËNGJES

dhe në këtë ditë të bekuar të Nënë Terezës, e para fjalë që kujtoj prej saj, është fjala që më ndihmon shpesh në të përpjetat e të tatëpjetat e rrugës sime, “Më mirë të ndezësh një qiri, sesa të mallkosh errësirën”.

Ditë të paqme🙏

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.