“Më ke bërë ti të ëndërroj, jo unë ty”, Kristiano Ronaldo uron Maradonën për ditëlindjen: Mbetesh…

| 19:55
SHPËRNDAJE
 

Pas Pelesë, dje ishte dita e Diego Armando Maradonës për të festuar përvjetorin e lindjes, ndonëse mes brazilianit dhe argjentinasit janë 20 vite diferencë. Dhe ndërsa e gjithë bota e futbollit i ka bërë urimet legjendës së kombëtares bardhekaltër, mes tyre nuk mund të mungonte, madje spikaste edhe ajo e Kristiano Ronaldos.
1567543098367
Sulmuesi i Juventusit nuk kërkonte të mungonte mes atyre që i uronin jetë të gjatë dhe gëzime “Pibe D’Oros”.

“Kur mendoj se Maradona ka thënë për mua që e kam bërë shpesh të ëndërroj, atëherë dijeni mirë se ka qenë Diego ai që më ka bërë mua të ëndërroj, por edhe një pjesë të madhe të botës dhe sidomos të brezit tim dhe jo vetëm. Ndaj, Diego ta gëzosh 60-vjetorin dhe sigurisht që do të mbetesh i paimitueshëm përjetësisht”, ishte urimi i portugezit 35-vjeçar par Maradonën.

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.