Mbyllja e kufijve nga koronavirusi/ Çdo ditë në Kapshticë hyjnë rreth 100 emigrantë si këmbësorë

| 11:54
SHPËRNDAJE

Në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, çdo ditë hyjnë 70-100 emigrantë, pavarësisht vendimit të qeverisë për të mbyllur kufijtë.

Dogana-e-Kapshtices

News 24 bën me dije se emigrantët vijnë me taksi deri në kufi dhe më pas hyjnë së këmbësor drejt vendit tonë.

Pasi i nënshtrohen procedurave përkatëse, ata duhet të vetëizolohen për 14 ditë. Edhe në Greqi numri i të prekurve me koronavirus po rritet nga dita në ditë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

1 KOMENT

  1. Dhe une dua te iki jam ne greqi se dhe ketu u dalua qarkullimi po kerkoj mudesi per te ikur po nuk po gjej

Comments are closed.