Mbyllet pavioni i aborteve/ Dy mamitë rezultojnë pozitive me COVID-19, dërgohen në Spitalin Infektiv

| 15:04
SHPËRNDAJE

Mes tetë rasteve që kanë rezultuar pozitivë në Elbasan ne 24 oret e fundit, dy prej tyre janë mami të maternitetit.

INFEKTIVIKORONA

Burime për “Panorama” konfirmojnë se mamitë punonin në pavionin e aborteve dhe pas zbulimit të dy punonjësve të prekr edhe ky shërbim është mbyllur në qytetin e Elbasanit.

Gjithashtu raportohet se të infektuarat janë nisur drejt Spitalit Infektiv, për të marrë trajtimin e nevojshëm, ndërsa pjesa tjetër e stafit janë vetëkarantinuar.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 71 raste të reja me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 24 raste në Tiranë, 8 në Elbasan, 6 në Durrës, nga 5 raste në Krujë, Kukës, Lezhë, 4 në Kurbin, 3 në Vlorë, nga 2 raste në Korçë, Shkodër, Përmet, dhe nga 1 rast në Delvinë, Vau Dejës, Bulqizë, Kamëz, Fier.

LEXO EDHE: 

Sot, 71 raste të reja në vend, si zgjerua harta e të prekurve me koronavirus

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.