Mbi 500 punonjës shëndetësorë në Serbi janë infektuar me koronavirus

| 19:44
SHPËRNDAJE

Në Serbi, të martën u konfirmuan edhe nëntë persona të vdekur nga koronavirusi i ri duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 94.

F96906C3-06E0-4FCE-B7EF-75DDE5FE6621_cx0_cy5_cw0_w1023_r1_s

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 2,440 persona nga të cilët pozitivë kanë dalë 411 raste duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 4,465.

Autoritetet kanë njoftuar se më shumë se 500 profesionistë shëndetësorë janë të infektuar nga koronavirusi.

Zëvendëskryesuesja e Institutit “Batut”, Darija Kisiq Tepavçeviq, tha se nga 4,936 punonjës shëndetësorë që janë testuar në Serbi, që nga shpërthimi i epidemisë, 533 kanë dalë pozitiv.

Siç tha ajo, edhe 1,062 të punësuar në sistemin shëndetësor serb janë duke pritur për rezultatet e testit./REL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.