FOTO/ Mbërrin në Shqipëri ish-zv/presidenti i SHBA, Mike Pence! Viziton kampin e muxhahedinëve në Manzë, të pranishëm Balla, Alibeaj e Kryemadhi

Jun 23, 2022 | 18:38
SHPËRNDAJE

Ka mbërritur sot në Shqipëri ish-zv/presidenti amerikan Mike Pence. Ai ka vizituar kampin e muxhahedinëve iranianë në Manzë, ku të pranishëm janë kreu i grupit të PS Taulant Balla, kreu i grupit të PD Enkelejd Alibeaj dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi.

FILE - Former Vice President Mike Pence speaks at the National Press Club in Washington, Nov. 30, 2021. Pence will urge Republicans to move on from the 2020 election. And he will say "there is no room in this party for apologists for Putin" as he escalates his break with former President Donald Trump (AP Photo/Manuel Balce Ceneta, File)

Nga radhët e Rithemelimit i pranishëm në aktivitet ishte deputeti Belind Këlliçi. Mike Pence do të zhvillojë takime me krerët më të lartë të politikës shqiptare.

Në muajin maj të këtij viti, Shqipëria u vizitua edhe nga ish-sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të aktiviteteve për 100-vjetorin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Mike-Pence-Ashraf-5 Mike-Pence-Ashraf-3 WhatsApp-Image-2022-06-23-at-6.12.17-PM WhatsApp-Image-2022-06-23-at-6.12.17-PM-2

© Panorama.al

Te lidhura