Birra Korca    
Home » Lajmi i Fundit » MASH publikon përgjigjet e testit të Letërsisë

MASH publikon përgjigjet e testit të Letërsisë

TIRANE- Maturanet i janë nënshtruar sot provimit te pare te Matures Shteterore, duke testuar dijet e tyre ne lenden e Letersise dhe te Gjuhes Shqipe, pergjigjet e te cilit tashmë janë shpallur në sajtin zyrtar të Ministrisë së Arsimit. Sipas MASH, provimi ka filluar njëkohësisht në të gjithë vendin në orën 10.00 dhe ka zgjatyr 2 orë e 30 minuta. Në provim kanë marrë  pjesë rreth 41 000 maturantë, nga I gjithë vendi, të vendosur në mjediset e përzgjedhura nga Drejtoritë Arsimore Rajonale dhe Zyrat Arsimore. Gjithnjë sipas ministrisë së Arsimit, pyetjet e provimit kanë patur për qëllim, vleresimin e njohurive dhe aftesive të nxënësve që mbarojnë shkollën e mesme, formimin letrar e gjuhësor të tyre. Pas përfundimit të procesit, testet e maturantëve do të grumbullohen në Agjencinë Kombëtare të Provimeve dhe do të shpërndahen në qendrat e korrigjimeve për tu vlerësuar. Për të parë përgjigjet e testit të sotëm, të publikuara vetëm pak orë pas provimit nga ministria e Arsimit, klikoni në linkun më poshtë; http://www.mash.gov.al/njoftim.php?id1=12&id=174

Albtelecom

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Panorama Online. Moderatori

15 Komente

 1. kur mund te dalin pergjigjet e provimit te letersise???

 2. he mo thujeni se erdh provimi

 3. o zot pse na leni ne ankth dhe thoni se na jepni mundesine qe te mos jemi ne ankth? sa me shpejt te jepen pergjigjet aq me shpejt ne do te kemi qetesi

 4. suksese te gjithve maturantve dalshin faqe bardhe

 5. po he kur do dalin se na plasen????????????????..suksese te gjitheve

 6. mund ta dime kur jipen notat e letersise se ngelem ne net…duke kerkuar kot…

 7. po he mor se i bene kto notat si kutite e votimeve dreqi ta haje

 8. po na plasen do kemi kaluar apo jooo

 9. o sa frike notattttttttttttttt

 10. mund te me ndimoje njdonjeri me ndone nje add.. per rezultatet ….se nuk ja kam idene///??/

 11. ku mund ti gjej notat e letersise ,,,kush me ndihmon ????????

 12. mund te me thot njeri ku duhet te klikoj per rezultatin ???

Beni nje Koment


Panorama Plus
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Linkedin
 • RSS

Më të lexuarat


Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy