Markez një “kanibal”, fiton në xhiron e fundit dhe “rrëzon” Vinjalesin. Rosi i teti, emocione në Australi

| 9:49
SHPËRNDAJE

Mark Markez nuk di të ndalet. Spanjolli tashmë kampion bote në Moto GP, triumfoi edhe në pistën e Australisë ditën e sotme.markez vinjalesAi arriti të fitojë vetëm në xhiron e fundit, teksa parakaloi Vinjalesin, dhe në duelin mes tyre, ishte piloti i Jamahas u rrëzua dhe e mbylli aty garën.

Rrëzimin e Vinjalesit e shfrytëzoi Kal Kratçlou, i cili e mbylli i dyti, ndërkohë podiumin e plotësoi Xhek Miller.

55

Garë me ulje-ngritje për Rosin, e cila ishte edhe e 400-ta në karrierën e tij në elitën e motorëve. Ai shkoi edhe i pari në një moment të garës, por në fund e mbylli i teti.

Capture

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.