Mancini zgjedh një të panjohur si sulmues titullar, Southgate përgjigjet me Maguire. Publikohen formacionet zyrtare të Itali-Angli

Mar 23, 2023 | 19:48
SHPËRNDAJE

Kualifikueset e Euro 2024 dhurojnë që në ditën e parë të tyre një ndeshje të shkëlqyer, pasi përballë vihen Italia dhe Anglia. Dy skuadra të cilat diskutuan finalen e Europianit të fundit, e shohin përsëri veten përballë njëra-tjetrës, por me shumë ndryshime nga ajo ndeshje.

retegui

Italia këtë herë i beson sulmin një të panjohuri si Retegui, të cilin Mançini nuk ka ngurruar ta hedhë në fushë nga minuta e parë edhe pse nuk e ka parë asnjëherë në veprim me të kaltrit para këtij grumbullimi. Ndërsa Sauthgejt përgjigjet me mbrojtën e konsoliduar me veteranët e paprekshëm, mes të cilëve Meguajër, edhe pse nuk ka luajtur rregullisht në këtë sezon.

FORMACIONET ZYRTARE

ITALIA: Donaruma; Di Lorenco, Açerbi, Toloi, Spinacola; Barela, Zhorzhinjo, Verrati; Berardi, Retegui, Pelegrini.
Trajner: R. Mançini

ANGLIA: Pikford; Uoker, Meguajër, Stuns, Shou; Rajs, Bellingem, Filips; Saka, Kejn, Grilish.
Trajner: G. Sauthgejt

asdasdsadsadsadsdad

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura