Manaj kërkon më shumë, mban peng Barçën dhe i vendos të gjithë në “listë pritje”

Jul 29, 2021 | 17:30
SHPËRNDAJE

Rei Manaj po përpiqet që të shfrytëzojë në maksimum momentin e tij të mirë që po kalon, duke u stërvitur dhe aktivizuar me ekipin e parë të Barcelonës. Pakkush priste një shpërthim të tillë të lojtarit në adresë të të cilit kanë mbërritur oferta të rëndësishme. Por sulmuesi i ka lënë të gjithë në “listë pritje” pasi kërkon më shumë.

manaj

Interesimi është rritur në mënyrë të jashtëzakonshme brenda javës së fundit, kur Manaj në debutimin me ekipin e parë shënoi 4 gola në 2 ndeshje miqësore. Kjo bëri që drejt tij të kishte interes, por edhe oferta konkrete nga Sasuolo, Kadiz e Famalikao.

Por “Mundo Deportivo”: bën të ditur se e drejta për të pranuar këto oferta apo jo është vetëm e Manajt që ka kontratë edhe për dy vite në Katalonjë. Kështu, Barcelona e cila synon të përfitojë financiarisht nga shitja e tij, është në pritje të vendimit të lojtarit, ashtu si tre klubet e interesuara. Por Manaj ka bërë të qartë se dëshiron të presë, i ndërgjegjshëm se nëse vazhdon paraqitjet e mira, oferta edhe më të rëndësishme mund të vijnë për të, gjithmonë nëse katalanasit do të insistojnë ta shesin.

Ndaj për momentin gjithçka është në vendnumëro pasi lojtari u ka komunikuar palëve të interesuara se për momentin është i lumtur me atë që po bën me katalanasit dhe vetëm duke parë evoluimin e ngjarjeve atje, do të marrë një vendim për të ardhmen e tij.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/