Majmuni vret fëmijën 4 muajsh në sytë e prindërve

SHPËRNDAJE

Një fëmijë katër muajsh u vra në një aksident të çuditshëm kur një majmun hodhi një gur mbi të.

10546672-6768297-image-a-37_1551691573945

Djali ishte me prindërit në shtëpinë e tyre në Indinë veriore kur kafsha hodhi një gur nga një tarracë. Sipas policisë, majmuni rrëzoi gurin i cili i ra në kokë, duke e lënë të plagosur rëndë.

Djali u dërgua në spital, ku mjekët e shpallën atë të vdekur. Aksidenti fatal ndodhi të shtunën në Muzaffarnagar në shtetin më të madh të Indisë, Uttar Pradesh

Majmunët janë kërcënim i shpeshtë në vend dhe sulmojnë edhe fëmijë të vegjël.

Në maj të këtij viti një majmun vrau një burrë 60-vjeçar dhe plagosi nëntë të tjerë pasi shkoi me tërbim nëpër një qytet në Indinë qendrore.

Tetorin e kaluar një djalë indian 12-vjeçar u rrëmbye nga nëna e tij dhe u vra nga një majmun në periferi të Agra.

Disa muaj më parë, një grup majmunësh sulmuan dy turistë të huaj në Taj Mahal-in e famshëm të Indisë.

Në fillim të këtij viti, policia filloi të përdorë fotografi për të qëlluar majmunët, duke shpresuar se do të trembeshin thjesht nga sytë e tyre.

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.