Lufta kundër COVID-19/ SHBA 900 mijë dollarë Shqipërisë, Yuri Kim: Qëndroj me miqtë kundër kërcënimeve globale

| 13:33
SHPËRNDAJE

SHBA i ka ofruar Shqipërisë edhe 900 mijë dollarë shtesë, në luftën kundër koronavirusit.

Lajmi është bërë i ditur nga Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, nëpërmjet një postimi në Twitter.

Yuri kim rindertimi

Kim shkruan se në total, SHBA i ka dhënë Shqipërisë 2 milion dollarë për laboratorë, gjurmimin e rasteve dhe asistencë teknike.

Postimi i plotë:

SH.B.A. po i ofron Shqipërisë $ 900K shtesë për # COVID19, duke e ccuar shumën në total 2 milion dollarë për laboratorë, gjurmimin e rasteve dhe asistencë teknike. Kjo ndërtohet në 700 milion dollarë në asistencë totale që nga viti 2000. SHBA gjithmonë do të qëndrojë me miqtë dhe do të udhëheqë luftën kundër kërcënimeve globale.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.