Lopetegui driblon merkaton: Duam vetëm Superkupën

SHPËRNDAJE

Ditën e nesërme dy skuadrat nga Madridi, Reali dhe Atletiko do të ndeshen në kuadër të Superkupës së Europës. Ndërkohë sot ka folur për mediat dhe trajneri i Realit të Madridit, Julien Lopetegui. Ai u pyet nga gazetarët në lidhje me ndeshjen e tij të parë zyrtare dhe për portierin që do të startojë nesër.

1534263399_502408_1534263564_noticia_normal

“Kemi bërë një fazë përgatitore të mirë, është ndeshja jonë e parë zyrtare, është një finale, dhe ne duam ta fitojmë atë dhe jemi të përgatitur. Ne do të jemi optimistë kundra një kundërshtari që do të na luftojë deri në limite. Ne do të provojmë të fitojmë çdo titull për Realin e Madridit. Po, unë e kam vendosur se cili portier do të startojë nesër, por nuk do të zbulojë formacionin këtu pasi as kundërshtari nuk e bën një gjë të tillë.”- tha Lopetegui.

Merkato– Ndeshja me Atletikon është shumë e rëndësishme, kështu që nuk ka sens që të humbasim kohën me gjëra të tjera, ne jemi tërësisht të fokusuar të ndeshja.”

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPara një infarkti, trupi ju paralajmëron, mos i neglizhoni këto 5 shenja
Artikulli tjetër“Si Melania po ndëshkon Trumpin, në fund të mandatit do divorcohet”. Publikohet libri i ish-ndihmëses së Presidentit amerikan

S'KA KOMENTE

Comments are closed.