Lojtarët e Kukësit kanë 2 muaj pa marrë rrogat, Gjici iu ve kusht fitoren ndaj Flamurtarit

SHPËRNDAJE

Presidenti Safet Gjici mbahet si një drejtues korrekt sa u përket datave të pagesave të rrogave të lojtarëve. Por, duke qenë se ekipi ka marrë pjesë gjatë në Kupat e Europës, ekipi ka marrë bonuse, por jo rrogat e muajve qershor dhe korrik, ku ky i fundit jepet mbas datës 20 të gushtit.

gJICI

Gjatë këtyre ditëve është lajmëruar se do lëvrohen rrogat, por duke qenë se Kukësi ka një përballje të fortë me Flamurtarin, kreu i klubit, nëpërmjet drejtorit Nexhipi, i ka bërë me dije ekipit se me 3 pikët e marra në Vlorë ditën e diel, suksesi do shoqërohet me rrogat ditën e hënë.

kukesi

Pra, nëse Kukësi fiton në Vlorë, fill ditën tjetër do shpërblehet me rrogat e muajve qershor e korrik, që do vijnë si një formë bonusi për lojtarët. Mos harrojmë që te Kukësi ka shumë lojtarë të mirëpaguar.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Nuk dua t'ju tremb, jam operuar", Era Istrefi flet nga spitali (video e çuditshme)
Artikulli tjetër"Zemra copë", "ai më mësoi si të jetoj", gruaja dhe vajza e McCain rrëqethin me reagimet e tyre

S'KA KOMENTE

Comments are closed.