Llogaraja e mbuluar nga dëbora, ARRSH tregon si paraqitet situata me rrugët. Ja apeli për drejtuesit e mjeteve

Jan 23, 2022 | 9:36
SHPËRNDAJE

llogara doboreGjatë natës ka pasur reshje dëbore në zonën e Llogarasë, në Damës-Memaliaj dhe Hani i Hotit Tamarë, por sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar nuk ka pasur probleme me qarkullimin e mjeteve.

“Kontraktorët kanë punuar gjatë natës me mjete borëpastruese për shpërndarjen e kripës në të gjitha akset nacionale për të evituar ngricat, pasi temeratuar kanë qenë nën 0°C”, thuhet në njoftimin e ARRSH.

Po ashtu ARRSH i bën apel drejtuesve të mjeteve se duhet të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura