VIDEO/ Fitore dhe kualifikim, Holanda triumfon me dy gola ndaj Austrisë

Jun 17, 2021 | 23:00
SHPËRNDAJE

Holanda fiton me rezultatin 2-0 ndaj Austrisë dhe pret biletën për raundin tjetër në EURO 2020.

depaj dumfrajs holanda

Kombëtarja portokalli ka triumfuar falë golave të Memfis Depaj me penallti në minutën e 11′ dhe të Dumfrajs falë kundërsulmit “vrastar” të Malen dhe anësori i PSV-së tregohet i saktë përpara porte.

Me këtë fitore “tulipanët” bëhen kombëtarja e tretë që kualifikohet për më tej në EURO 2020, pas Italisë dhe Belgjikës. Në Grupin C, Holanda lë pas Ukrainën, Austrinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Standings provided by SofaScore LiveScore

FT| HOLANDË 2-0 AUSTRI

Depaj (p) 11′, Dumfrajs 67′

KOMENTI LIVE –

PËRFUNDON SFIDA!

90′ Arbitri i katërt akordon 4 minuta shtesë!

85′ Austria rrezikshëm ku Onisivo i sapo futur në fushën e blertë godet portën me kokë, por Marten Stekelenburg e pret atë top.

67′ GOOOOOOL HOLANDA 2-0! Një aksion “vrastar” kundërsulmi për “tulipanët” ku Malen kalon me sprint duke pasuar përpara portës për Dumfrajs i cili realizon golin e dytë të takimit.

61′ E pabesueshme për De Ligt! Mbrojtësi i Juventusit ka humbur mundësinë e artë për të dyfishuar rezultatit ku 5 metra nga porta ka humbur rastin për gol.

46′ Nis pjesa e dytë!

PËRFUNDON PJESA E PARË!

45′ Arbitri i katërt akordon 1 minutë shtesë!

40′ E pabesueshme ajo që humbet përsëri Memfis Depaj. Sulmuesi holandez me portën të boshatisur nuk ka arritur të realizojë golin e dytë për Holandën dhe personal për të.

34′ Austria rrezikon me Martin Hintereger ku me anë të një goditje diagonal nga jashtë zone topi përfundon fare pranë tranversës.

24′ Memfis Depaj sërish i rrezikshëm, sulmuesi holandez futet në zonë, por goditja e tij prek rrjetën e jashtme.

11′ GOOOOOOOOL HOLANDA 1-0! Memfis Depaj realizon me penallti pas fitimit të këtij 11-metërshi nga Dumfrajs dhe arbitri e akordoi vetëm pasi e pa me VAR.

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE

holanda

PANORAMASPORT.AL

 

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/