VIDEO/ Spektakël dhe drithërima, Reali triumfon në “El Clasico”-n ndaj Barcelonës

Apr 10, 2021 | 23:01
SHPËRNDAJE

Triumf mes drithërimash i Realit të Madridit në “El Clasico” përballë Barcelonës me rezultatin 2-1. Një sfidë tepër emocionuese dhe e luftuar, mes 2 skuadrave që kanë shkruar historinë e futbollit Europian.

Reali

 

Kjo ishte “El Clasico” numër 182, teksa madrilenët e Zinedin Zidan, thelluan epërsinë në 75 fitore kundrejt 72 të Barcelonës, ndërsa 35 sfida janë mbyllur në barazim. Një përballje tepër e rëndësishme për sa i përket objektivave të dy skuadrave.

Benzema me finte dhe Toni Kros, ishin autorët e golave të Realit në pjesën e parë, teksa për Barcelonën realizoi Mingueza. Vlen të theksohet fakti se katalanasit goditën edhe traversën në sekondat e fundit.

FT: REAL MADRID- BARCELONA 2-1

Benzema 13′, Kros 27′ / Mingueza 60′

TRAVERSA E BARCELONËS NË SEKONDAT E FUNDIT TË NDESHJES: 

NDËSHKIMI ME KARTON TË KUQ I KASEMIROS: 


GOLI I BARCELONËS REALIZUAR NGA MINGUEZA: 

TRAVERSA E LEO MESIT NGA GODITJA E KËNDIT: 


SHTYLLA E VALVERDES DHE PRITJA FANTASTIKE E TER SHTEGEN: 

GOLI I DYTË I REALIT  I REALIZUAR NGA TONI KROS: 


GOLI I KARIM BENZEMA ME FINTE: 

FORMACIONET ZYRTARE:

REAL MADRID: (4-4-2) Kurtua, Vaskez, Militao, Naço, Mendi, Kros, Kasemiro, Modriç, Valverde, Benzema, Vinicius. Trajner: Z. Zidan

BARCELONA: (3-5-2) Ter Shtegen, Mingueza, Aruho, Lengle, Dest, Buskets, De Jong, Alba, Mesi, Pedri, Dembele. Trajner: R. Kuman

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura