VIDEO/ 3 pikësh për të mbajtur gjallë ëndrrën në Champions, Interi kalon “pengesën” Sherif

Nov 3, 2021 | 22:55
SHPËRNDAJE

Interi ka arritur të marrë një fitore mjaft të vlefshme ndaj rivalët të Sherifit, 3 pikësh ky që thotë shumë për vazhdimësinë e zikaltërve në Champions. 

inter

Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, dhe pse zikaltrit dominuan. Goli i avantazhi erdhi vetëm në minutën e 54-ët ku Brozoviç shënoi me një goditje jashtë zone. 12 minuta më vonë, Skriniar dyfishoi pas një rrëmuje në zonë, ndërsa 7 minuta nga fundi i ndeshjes Sançez hipotekoi fitoren e zikaltërve.

Në fundin e ndeshjes, Traore shënoi golin e nderit për moldavë. Me këtë fitore, Interi ngjitet në vendin e dytë në grup me 7 pikë duke kaluar Sherifin që ka 1 pikë më pak.

3 pike

FT| SHERIF-INTER 1-3

Traore 90+2’/ Brozoviç 54′ , Skriniar 66′ , Sançez 83′ 

FORMACIONET ZYRTARE

inzagi

PANORAMASPORT.AL

 

 

 

© Panorama.al

Te lidhura