LIVE/ Pas pak shorti i Kategorisë së Dytë, ja ndarja e vazove

SHPËRNDAJE

Pas pak pritet të nis në FSHF shorti për Kategorinë e Dytë. Kjo kategori është e ndarë në 2 grupe, atë A dhe B.

41505234_1089654541199808_34431842278965248_n

 

E para e çdo grupi kalon direkt në Kategorinë e Parë, ndërsa të dytat zhvillojnë ndeshje “Play Off”.

short

Në strukturën e miratuar nga FSHF bënte pjesë edhe Rubiku në Grupin A, por kjo skuadër nuk do të marrë pjesë. Më poshtë edhe ndarja e grupeve:

Grupi A

Vllaznia B
Tërbuni
Klosi
Spartaku
Partizani B
Luzi 2008
Gramshi
Tirana B
Internacional Tirana
Sopoti
Kukësi B
Ada
Kevitan

Grupi B

Shkumbini
Naftëtari
Albpetrol
Devolli
Delvina
Butrinti
Maliqi
Këlcyra
Skrapari
Tepelena
Memaliaj
Gramozi
Përmeti
FC.Termi

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.