VIDEO/ Milani e nis si kampion, fitore në javën e parë por me drithërima

Aug 13, 2022 | 19:43

Milani ka nisur me fitore këtë edicion në Serinë A, duke mundur me shifrat 4-2 Udinezen. Një fitore e cila në fakt nuk ka kaluar pa probleme për kampionët në fuqi, sidomos në pjesën e parë e cila u mbyll në barazim.

64646MILAN-UDINEZE 4-2

11′ (p) Hernandez, 15′, 68′ Rebiç, 46′ B. Diaz / 2′ Bekao, 45’+3′ Masina

90′-7′ Mbyllet ndeshja me susksesin 4-2 të Milanit.

89’ De Ketelar gjen rrugën e rrjetës me një gjuajtje të shpejtë në zonë, por rrjeta anulohet për shkak të pozicionit jashtë loje të Origit gjatë aksionit.

76’ Leao i afrohet golit të radhës pas një depërtimi nga e djathta, teksa gjuan me të majtën e tij, por sfera kalon mbi traversën e portës së Udinezes.

68’ Kuqezinjtë thellojnë diferencën. Insistim i Mesias dhe Brahim Diaz në krahun e djathtë ku i vjedhin topin Pereiras. Pasimi në qendër gjen Rebiç i cili dërgon topin në rrjetë. 4-2.

46’ Nis menjëherë me gol pjesa e dytë. Pas një harkimi nga e majta, mbrojtja e Udinezes nuk largon sferën dhe ia dorëzon Brahim Diaz i cili pak hapa larg portës e shtyn sferën në rrjetë.

45’+4’ Mbyllet pjesa e parë me barazimin 2-2

45’+3’ Barazohen shifrat! Harkim nga e djathta në zonën e kuqezinjve ku Mesina fluturon dhe me kokë mposht Menja.

15’ Përmbysje e Milanit! Kalabria nga e djathta harkon ën zonë dhe Rebiç gjuan me forcë duke dërguar sferën në rrjetë.

11’ Barazon Milani me penallti, Hernandez nuk gabon nga pika e bardhë.

7’-10’ Rast i rrezikshëm i Milanit me Brahim Diaz i cili gjuan nga e djathta, portieri i Udinezes grushton dhe Kalabria vjen me shpejtësi, por gjuajtja e tij nuk kalon pas ndërhyrjes së mbrojtësve vendas, teksa pretendon për penallti pas ndërhyrjes së Sopi. Gjyqtari shkon të shohë pamjet dhe jep 11-metërsh për kuqezinjtë.

2’ Tronditet Milani. Pas një goditje këndi, Bekao me kokë dërgon topin në rrjetë. 0-1