VIDEO/ Gjashtë gola në pjesën e dytë, Milani lë Juventusin me gojën hapur

| 23:46
SHPËRNDAJE

Milani i ka shtangur të gjithë sot ndaj Juventusit duke arritur të bëjë të pavlefshëm brenda 6 minuta golat e Rabio dhe Ronaldos. 
milan twitter

Ibrahimoviç me penallti dhe më pas Kesi me Leaon përmbysën në mënyrë të pabesueshme rezultatin e supersfidës.

Kroati Rebiç dëshmoi sërish se është “snajper vrasës” teksa realizoi dhe golin e katërt, i cili dha qetësinë Milanit për të administruar qetësisht avantazhin.

FT| MILAN-JUVENTUS 4-2
Ibrahimoviç 62′, Kesi 66′, Leao 68′, Rebiç 81′  / Rabio 47′, Ronaldo 53′ 

FORMACIONET ZYRTARE: 

Milan (4-2-3-1): Donaruma ; Konti, Kjaer, Romanjoli, Teo Hernandez; Kessie, Benaser; Saelmakers, Paketa, Rebiç; Ibrahimoviç. Trajner: Stefano Pioli.

Juventus (4-3-3): Shezni; Kuadrado, Rugani, Bonuçi, Danilo; Bentakur, Pjaniç, Rabio; Bernardeski, Higuain, Kristiano Ronaldo. Trajner: Mauricio Sarri.

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.