VIDEO/ Gol në minutën e 95-të, Interin e shpëton nga turpi “i larguari”

Aug 13, 2022 | 22:55
SHPËRNDAJE

Interi ka fituar ndeshjen e sotme ndaj Leçes e para në këtë sezon me një gol në minutën e 95-të që vulosi rezultatin final 1-2.

23123123

Dumfris vulosi fitoren e zikaltërve, me holandezin që është një nga lojtarët më të përfolur për tu larguar nga zikaltërit në këtë merkato, por me këtë gol duket ta ketë siguruar vendin dhe për sezonin e ardhshëm.

Romelu Lukaku gjithashtu shënoi golin e parë të sfidës në rikthimin për zikaltërit në Serinë A. Nuk pati minuta në këtë sfidë për mesfushorin e Kombëtares, Kristjan Asllani ku rezultati ende i pavendosur bëri që Inzagi të zgjidhte të aktivizonte disa sulmues përpara 20-vjeçarit.

Leçe-Inter 1-2

Cise 48’/ Lukaku 2′, Dumfris 95′

RASTET KRYESORE:

95′ Gooool Inter, Dumfris gjen golin e avantazhit për Interin në fundin e sfidës.

76′ Lukaku gjen golin, arbitri e anulon për faull në sulm.

69′ Dumfris provon me një goditje me kokë, tentativa e holandezit godet shtyllën.

58′ Mundësi fantastike për Leçen nga një goditje dënimi, Handanoviç shpëton Interin nga goli i dytë.

48′ Goool Leçe, Cise finalizon bukur një top në zonë duke gjetur golin e barazimit.

2′ Lukaku gjen golin e avantazhit për zikaltërit duke devijuar me kokë një top në zonë që përfundon në rrjetë.

FORMACIONET ZYRTARE:

345345

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura