Kategoria e Dytë, Grupi B/ 17 gola në 5 ndeshje. Kryesueset nuk falin, Këlcyra fiton në frymën e fundit. Ja rezultatet dhe renditja

May 6, 2021 | 16:36
SHPËRNDAJE

U luajtën ditën e sotme 5 sfida të Grupit B, të vlefshme për javën e 23-të në Kategorinë e Dytë.

kategoria_dyte_cover

Bien ë sy fitorja e ekipeve kryesuese të kampionatit, teksa Labëria mundi në transfertë 0-3 Gramozin, Maliqi mposhti 4-1 Albpetrolin ndërsa Butrinti triumfoi në transfertë 1-3 ndaj Skraparit.

Këlcyra mundi 1-2 në frymën e fundit Devollin, ndërsa Përmeti mundi minimalisht 0-1 Delvinën.

 

FT

Gramozi-Labëria 0-4

Dafane 22′, Kardhashi 23′, Dhrami 54′, Borakaj 90+2′

Maliqi-Albpetroli 4-1

Kame 10′, Isufi 30′, Demollari 63′, Avdillari 82’/ Aliaj 84′

Devolli-Këlcyra 1-2

Fifo 83’/ Xhakollari 70′, Merkohasanaj 92′

Delvina-Përmeti 0-1

Vrapi 5′

Skrapari-Butrinti 1-3

Guri 53’/ Gurma 15′, 22′, 43′

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/