VIDEO/ E vendos një penallti në minutën e 89-të , “Derbi i Italisë” mbyllet si gjithmonë me polemika

Oct 24, 2021 | 22:51
SHPËRNDAJE

Interi dhe Juventusi janë ndarë sot në një barazim 1-1, në një sfidë e cila si gjithmonë nuk mund të mbyllej pa polemika

inter juventus 1

 

INTER-JUVENTUS 1-1
17′ Xheko / 89′ (p) Dibala
FORMACIONET ZYRTARE –

INTER – (3-5-2): Handanoviç; Skriniar, De Vraj, Bastoni; Darmian, Barela, Brozoviç, Çalhanoglu, Perisiç; Lautaro Martinez, Xheko. Trajner: Simone Inzagi.

JUVENTUS – (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Bernardeski, Lokateli, MekKeni, Aleks Sandro; Kulusevski, Morata. Trajner: Masimiliano Alegri.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura