FRANKFURT-BAJERN/ Arbitri i jep fund vuajtjeve të vendasve, bavarezët e mbyllin pjesën e parë me “shuplakë”(VIDEO)

Aug 5, 2022 | 21:29
SHPËRNDAJE

Frankfurti dhe Bajerni do të jenë skuadrat që do të startojnë ketë sezon të ri të Bundesligës me përballjen e tyre në këtë javë të parë të kampionatit.

765767

Te Bajerni do të startojë nga minuta e parë i shumëprituri i tifozëve Mane, me Nagelsman që i ka besuar “çelësat” e sulmit për të udhëhequr skuadrën drejt fitores.

Frankfurti nga ana tjetër do të tentojë të bëjë një surprizë duke shpresuar te një gol i ishit të sfidës Gëtze që e nis ndeshjen si titullar.

LIVE Frankfurt 0-5 Bajern

Kimish 5′, Pavard 11′, Mane 29′, Musiala 35′, Gnabri 43

GOLAT:

Goli i Gnabri: VIDEO

Goli i Musiala: VIDEO

Goli i Mane: VIDEO

Goli i Pavard: VIDEO

Goli i Kimish: VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE:

64564566

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura